Awards, Premierships, Representatives

SUHC PERPETUAL AWARDS

 The Club Presidents Award

2017 Phoebe Willcock
2016 Deb Ghuliani
2015 Graham Styles
2014 Warren Davey
2013 Anna Jennings
2012 Helen Eddington
2011 Michael Campbell
2010 The Gardiner Family
2009 Julian Pratt

The Umpires Award

2017 Jackie Jacob
2016 Simon Waring
2015 Sue Jones

 

The Bahramis Family Junior Presidents Award

2017 Chris Silvers
2016 Warren Davey/Anna Jennings
2015 Greg Edwards
2014 Jill Arnold
2013 Warren Davey
2012 Anna Jennings
2011 Julian Pratt
2010 Lauren Stevenson
2009 Warren Davey
2008 Sue Jones
2007 Chris Abaniel
2006 Graham Wilson

Junior Presidents Junior Club Person Award

2017 Pim Okhuizen
2016 Emma Leighton
2015 Alice Arnold
2014 Ashley Bingle
2013 Hayden Jones
2012  Laura Cox
2011 Sam Youds
2010 Christopher Silvers

The Cameron Hunter U16 Boys B&F

2017 Craig Marais/Carlin Walker
2016 Alistair Hart / Brad Marais
2015 Max Dalton
2014 Nathan Ephraums
2013 Mackenzie Thompson

The Sue Styles U16 Girls B&F

2017 Amy Lawton
2016 Olivia Downes/Amy Lawton
2015 Georgia Elston
2014 Nicole Amiet
2013 Laura Johnson

The Gardiner Family U14 Boys B&F

2017 Will Carruthers
2016 Billy Hanrahan
2015 Craig Marais
2014 Brad Marais
2013 Nathan Ephraums

The Tamsin Nelson U14 Girls B&F

2017 Josie Lawton
2016 Emily Hamilton Smith
2015 Amy Lawton
2014 Olivia Downes
2013 Nicole Amiet

The Ken Walker Boys U12 B&F

2017 Max Hoult
2016 Lachlan Paice
2015 Will Carruthers
2014 Billy Hanrahan
2013 Carlin Walker

The Phoebe Willcock U12 Girls B&F

2017 Taylor Nel
2016 Laura Loycke
2015 Josie Lawton
2014 Josie Lawton

The A. Veal Award U17 Boys B & F

2006 Lachlan Finlayson
2007 Anthony Florence
2008 Lachlan Finlayson
2009 Lachlan Steinfort
2010 Nathan Gardiner
2011 Ben Hughes
2012 Daniel Sweeney

The Sue McIvor Award U17 Girls B & F

2006 Jessica Linnell
2007 Melissa Brealey
2008 Olivia Finlayson
2009 Madeline Wilson
2010 Emma Cole
2011 Emma Cole
2012 Katelyn Waring

The Phyllis Howe Award U15 Boys B & F

2006 Joseph Kenny
2007 Lachlan Steinfort
2008 Tavis Hodges
2009 Ben Hughes
2010 Alex Ong
2011 Joshua Ephraums
2012 Callum Thompson

The Joan Sydenham Award U15 Girls B & F

2006 Alex Hardisty
2007 Kate Tilbrook
2008 Anna Martin
2009 Emma Cole
2010 Molly Tilbrook
2011 Kirsten Gardiner
2012 Alicja Gibert

The Mal Sundstrom Award U13 Boys B & F

2006 Harry Page
2007 Liam Schinina
2008 Daniel Sweeney
2009 Joshua Ephraums
2010 Cameron Wilson
2011 Nathan Ephraums
2012 Nathan Ephraums

The John Lonsdale Award U13 Girls B & F

2006 Meg Simmons
2007 Molly Tilbrook
2008 Josephine Campbell & Molly Tilbrook
2009 Kirsten Gardiner
2010 Ashleigh Jones
2011 Nicole Amiet
2012 Nicole Amiet

The Lewis Family Award U11 Mixed B & F

2006 Liam Schinina
2007 Joshua Ephraums
2008 Lauren Tyrell
2009 Nathan Ephraums
2010 Max Dalton
2011 Brad Marais
2012 Carlin Walker

Penny Bethune Perpertual Award – most votes overall – Womens

2011 Alison Wright
2012 Nicole Amiet