Mens Awards

Back to Awards

  Best & Fairest Runner Up Coach’s Award
2017      
Men’s Premier League Josh Ephraums Waseem Ahmad  Mackenzie Thompson
Men’s Premier League Reserves Carlin Walker   Daniel Sweeney
Men’s Pennant A Thomas Curtis   Felix Harvey
Men’s Pennant D Nick Davey   Simon Wilcock
Men’s Pennant E Ted Harvey   Thomas Lewis
Men’s Pennant F Phillip Clarke   Stephen Attard
Men’s Metro A SE Scott Collie   Adam Nelson
Men’s Metro B SE Nicholas Fitzgerald   Marco Boshoff
Most Improved Junior Craig Marais    
2016      
Men’s Premier League Nathan Ephraums Joshua Ephraums & Nicolas Dumont  Mackenzie Thompson
Men’s Premier League Reserves Adam Davey   Trent Symss 
Men’s Pennant A Lachlan Eddington   Chris Silvers
Men’s Pennant D Pim Okhuizen   Ben Rogalsky 
Men’s Pennant E Nick Davey   Felix Harvey 
Men’s Pennant F Hardeep Singh Dhaliwal    Hugh Stimson 
Men’s Metro A SE Tim Williams    Jarrad Camille 
Men’s Metro B SE Jack Donkers    Andrew Cox 
Most Improved Junior Carlin Walker    
2015      
Men’s Premier League Nicolas Dumont Rens Vernij Joshua Ephraums
Men’s Premier League Reserves Mark Tesoriero   Tom Youds
Men’s Pennant A Andrew Robertson   Simon Hall
Men’s Pennant C Sam McLoughney   Jesse Mulder
Men’s Pennant D Callum Thompson   Joshua Erbacher
Men’s Pennant E James Kilevics   Jarnail Singh
Men’s Metro A SE Travis Fonceca   Jason Bloms
Men’s Metro B SE Simon Dunkley   Philippa Nilant
Most Improved Junior Nathan Ephraums    
2014      
Men’s Premier League Jesse Workman Matt L’Huillier & Jamie Coombes  Joseph Kenny
Men’s Premier League Reserves Craig Hardham    Thomas Youds
Men’s Pennant A Thomas Hamilton    Liam Eddington
Men’s Pennant C Ryan Mravljak    Josh Sweeney
Men’s Metro 1 SE Timothy Dobson    Michael Butcher
Men’s Metro 2 South Benjamin Eddy    Hugh Stimson
Men’s Metro 3 South Peter Paice    Eduan Naude
Men’s Metro 3 Central Flynn Williams    Simon Dunkley
Best Junior Playing Seniors Nathan Ephraums    
2013      
Men’s Premier League David Hammond Rowan Yeo  Mark Scully
Men’s Premier League Reserves Craig Hardham    Edward Arnold/Liam Schinina
Men’s Pennant B Dylan Willcock    Campbell Jones
Men’s Pennant C Tim Dale    Cameron Beet
Men’s Metro 1 SE David Fisher    Thomas Lewis
Men’s Metro 2 South Louis Carstens    Michael Butcher
Men’s Metro 3 South Timothy Dobson    Hugh Stimson
Men’s Metro 3 Central James Waring    Simon Dunkley
Best Junior Playing Seniors Ashley Bingle    
2012      
SL2 Mark Tesoriero Jesse Workman  Mark Tesoriero
PA Joseph Kenny    Tom Burgess/Lachlan Eddington
PD Liam Schinina    Andrew Robertson
PE Dylan Willcock    Luke Karabatsos
M1 SE Samual Anderson    James Waring
M2 S Isaac Rowland   Jack Spittle
M3 S Jason Bloms    Liam Hendricks
M4 S Flynn Williams    Lachlan Plozza
Best Junior Playing Seniors Joshua Ephraums    
2011      
SL1 David Hammond Shane Campbell  Mark Scully
PA Craig Hardham    Joseph Kenny
PD Dylan Willcock    Lachlan Eddington
PE Tim Dale    Sam Coffey
M2 E David Fisher    Harrison Gee
M2 N Joshua Sweeney    Keenan Robbie
M2 S Peter Finding    Cameron Wilson
M4 S Trevor Jones    Rob Burgess
Best Junior Playing Seniors Dan Sweeney