Junior Representative Hockey

 

What representative hockey is available?

Players have opportunities to play in various levels and forms of representative hockey. Details of these options are available here.

Our Southern Junior Representative Players

The Southern United Hockey Club is proud of all members who have achieve representative honours and encourages all members who aspire to play hockey at regional, state, national at under age, seniors and masters level to actively pursue their representative hockey dreams.

The club continues to produce junior players of high quality through its various development progrems, i.e. McKenzie’s Skills Clinics, Southern United Hockey Academy, and goalie clinics. This is reflected in the increasing number of SUHC players earning selection in regional and state outdoor and indoor teams.

Representative selection brings credit to SUHC and we congratulate all of our representative players on their success and actively encourage them to continue to develop their hockey at the elite level.

While junior hockey in Victoria is up to Under 16, and Under 18, representative “under age” hockey continues up to under 21. Below celebrates all under age hockey representatives.

For our senior (open, masters) players see men, women, masters.

Go to 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 

Year Number of State Players * Number of Players in “First Teams” * Number of State
Representations
Number of Players in Representative teams
** In under age – up to under 21**
2017 34 29 50 57
2016 33 24 52 62
2015 31 25 39 64
2014 26 21 32 56
2013 15 15 18 49
2012 11 11 11 35
2011 12 8 48
2010 12 8 48
2009 7 7 23

* Note: Some players will have played in multiple state teams in the year

2018

Aus Selection
SSA U16 Team Amy Lawton, Craig Marais, Carlin Walker (Train on)
Squads
Emerging Vipers Olivia Downes, Amy Lawton
Emerging Vikings Brad Marais, Josh Mulder
2017/2018 Indoor
U13 Girls Dom Blatherwick, Evie Stansby
U15 Girls Emily Hamilton Smith, Laura Loycke
U18 Men Josh Mulder
U21 Women Alice Arnold, Laura Johnson

2017

Squads
Australian Futures Olivia Downes, Nathan Ephraums, Amy Lawton, Brad Marais, Josh Mulder
National Junior Squad Nathan Ephraums (Also team member of Australian team for Sultan of Johoor Cup)
2016/2107 Emerging Vipers Alice Arnold (GK), Olivia Downes
Emerging Vikings Ed Arnold, Josh Ephraums, Nathan Eprhaums, Brad Marais, Josh Mulder,
Victorian Institute of Sport Nathan Ephraums
2017 Outdo0r
U21 Men Team Joshua Ephraums, Nathan Ephraums, Brad Marais, Josh Mulder
U21 Women Team Laura Johnson
U18 Men Nathan Ephraums, Alistair Hart,Brad Marais, Josh Mulder
U18 Women Olivia Downes, Amy Lawton, Charley Malligan. (Emerg) Alice Arnold (GK) – playing for NT
U15 Girls (blue) Emily Hamilton Smith, (white) Emily Butler (GK), Josie Lawton
U15 Boys (Blue) Will Carruthers, Billy Hanrahan, Craig Marais, (white) Christian van der Merwe
U13 Girls (Blue) Dominique Blatherwick, Shayla Jansz, Josie Lawton, Hope Pengilly, Evie Stansby (White) Laura Loycke, Taylor Nel (Train on) Lulu Stansby
U13 Boys (Blue) Jacques Carstens, Lachlan Paice
U16 SSV Girls Emily Butler (GK), Olivia Carruthers, Amy Lawton
U16 SSV Boys Craig Marais, Trent Symss, Carlin Walker
U12 SSV Girls Puck Okhuizen, Lulu Stansby.  Emerg – Taylor Nel
U12 SSV Boys Emerg: George Papadopolous, Max Hoult
2016/2017 Indoor
U13 Girls Emily Butler (GK), Laura Loycke
U15 Girls Emily Hamilton Smith
U15 Boys Rylan Pease (GK-Train on)
U18 Girls Alice Arnold (GK)
U18 Boys Josh Mulder
U21 Men Josh Ephraums
U21 Women Alice Arnold (GK)
2017 Zone Teams Junior State Championships 
U13 Girls  Dominique Blatherwick(GK), Shayla Jansz, Josie Lawton, Laura Loycke, Taylor Nel, Puck Okhuizen, Hope Pengilly, Evie Stansby, Lulu Stansby
U13 Boys Jacques Carstens (GK), Kooper Dickson, Edward Fitzgerald, Max Hoult, Sam Jones, Lachlan Paice, Keegan Pengilly
U15 Girls Emily Butler (GK), Ile De Vos, Emilia Downes, Jessica Grant, Hayley Lambert, Molly O’Neill, Jasmine Singh, Hayley Verbunt, Erin Stimson
U15 Boys Max Eddington, Nicholas Fitzgerald, Tyler Jacobs, Sam Letts, Aiden Mosford, Rylan Pease
U17 Girls Carien Boshoff
U17 Boys Matthew Coe, Thomas Curtis, Felix Harvey, Ted Harvey,  Pim Okhuizen, Ben Rogalsky

2016 

Australian Selection
U16 School Girls Amy Lawton
U16 School Boys Brad Marais (Shadow)
Australian Squads
Australian Futures Olivia Downes, Nathan Ephraums, Josh Mulder
2015/2016 Indoor
U21 Men Joshua Ephraums
U18 Men Josh Mulder
U18 Women Alice Arnold
U15 Boys Alistair Hart
U13 Boys Rylan Pease
U13 Girls Emily Hamilton-Smith, Laura Loycke (TO)
2016 Victorian Outdoor Team 
U21 Men Joshua Ephraums, Nathan Ephraums
U21 Women (gk-to) Alice Arnold
U15 Boys (Blue) Craig Marais, Carlin Walker,
(White) Billy Hanrahan, Trent Symss, (gk-to)Rylan Pease
U15 Girls (Blue) Olivia Carruthers, Emily Hamilton-Smith, Amy Lawton
U18 Boys (Blue) Nathan Ephraums (player of the tournament), Brad Marais, Josh Mulder,
(White) Alistair Hart
U18 Girls  (Blue) Alice Arnold, Olivia Downes, Georgia Elston,
(White) Nicole Amiet, Charley Malligan, Bridie Storton
U13 Boys (Blue) Will Carruthers, Lachlan Paice, Davin Walker,
(White) Jacques Carstens (GK), Nick Fitzgerald, Tyler Jacobs
U13 Girls (Blue) Dominique Blatherwick (GK), Hayley Lambert, Josie Lawton, Laura Loycke,
(white) Emily Butler, Emilia Downes
U14 Boys Rylan Pease (GK), Christian van der Merwe
U14 Girls Emily Hamilton Smith
2016 School Sport Victoria 
U12 Boys Jacques Carstens, Lachlan Paice
U12 Girls Josie Lawton, Laura Loycke, Evie Stansby
U16 Boys Alistair Hart, Brad Marais
U16 Girls Olivia Carruthers, Amy Lawton
2016 Zone Teams Junior State Championships 
U13 Girls Sharks:Dominique Blatherwick, Emily Butler, Ile De Vos, Emilia Downes, Shayla Jansz, Hayley Lambert, Josie Lawton, Taylor Nel, Molly O’Neill, Evie Stansby
U13 Boys Sharks: Will Carruthers, Jacques Carstens, Dominic Eddy, Ferdinand Eichhorn, Edward Fitzgerald, Nicholas Fitzgerald, Tyler Jacobs, Aiden Mosford, Lachlan Paice, Anthony Papadoplous, Davin Walker, Charlie Williams
U15 Girls Sharks: Carien Boshoff, Olivia Carruthers, Isabella Dredge, Emily Hamilton Smith, Nicole Johnson, Erin Stimson, Hayley Verbunt
U15 Boys Sharks: Tom Curtis, Jonathan D’Rozario, Billy Hanrahan, Ted Harvey, Sam Letts, Craig Marais, Rylan Pease, Trent Symss, Christian van der Merwe, Mees van Lammeren, Carlin Walker
U17 Girls Sharks: Samantha Chew, Rechelle Lester, Arielle Vandewerdt-Holman
U17 Boys Sharks: Felix Harvey, Hamish lambert, Pim Okhuizen, Ben Rogalsky, Sam Tickner
2016/2017 HV Academy
Under 18 Girls: Nicole Amiet, Alice Arnold (GK), Olivia Carruthers,Samantha Chew, Georgia Elston, Emma Leighton (GK), Charley Malligan, Bridie Storton (GK)
Boys: Alistair Hart, Pim Okhuizen, Trent Symss, Carlin Walker
 Under 15 Boys:  Will Carruthers, Nick Fitzgerald, Billy Hanrahan, Tyler Jacobs, Craig Marais, Rylan Pease (GK), Christian van der Merwe, Davin Walker
Girls: Emily Butler (GK), Emilia Downes, Anna Ghuliani, Emily Hamilton-Smith, Hayley Lambert, Amy Lawton, Molly O’Neill
Under 13 Girls:  Dom Blatherwick (GK),  Josie Lawton, Laura Loycke, Taylor Nel, Puck Okhuizen, Hope Pengilly, Lulu Stansby, Evie Stansby
Boys: Jacques Carstens (GK), Edward Fitzgerald, Lachlan Paice
Development Squads
Under 13 Dominique Blatherwick, Emily Butler, Will Carruthers, Emilia Downes, Tyler Jacobs, Hayley Lambert, Josie Lawton, Laura Loycke, Aiden Mosford,Lachlan Paice, Davin Walker,

2015

2015 Squad 
Aus Men’s Indoor Dev Ashley Bingle
Aus Futures Ashley Bingle (GK), Nathan Ephraums
Emerging Vikings Ashley Bingle (GK), Joshua Ephraums, Nathan Ephraums
Emerging Vipers Alice Arnold, Amy Lawton
Jnr Emerging Vikings Brad Marais, Josh Mulder
Jnr Emerging Vipers Alice Arnold, Amy Lawton
2015/2016 HV Academy Nicole Amiet, Alice Arnold, Olivia Carruthers, Will Carruthers, Emilia Downes, Olivia Downes, Georgia Elston, Billy Hanrahan, Alistair Hart, Hailey Lambert, Amy Lawton, Josie Lawton, Laura Loycke, Charley Malligan, Brad Marais, Crag Marais, Josh Mulder, Pim Okhuizen, Rylan Pease, Bridie Storton, Christian van der Merwe, Davin Walker, Carlin Walker, Tom Youds.
Australian Team 
U16 Aus Team Boys Nathan Ephraums, Josh Mulder (Shadow)  To travel in 2016
U16 Aus Team Girls Amy Lawton to Travel in 2016
2015 Victorian Outdoor Team 
U21 Men Ed Arnold
U21 Women Alice Arnold (emergency)
U18 Men (Blue) Ashley Bingle(GK), Nathan Ephraums, Josh Mulder, Andrew Nixon, (White) Max Dalton, Tom Youds
U18 Women (Blue) Alice Arnold(GK), (White) Nicole Amiet, Georgia Elston, Charley Malligan
U15 Boys (Blue) Alistair Hart, Brad Marais (White) Pim Okhuizen, Carlin Walker
U15 Girls (Blue) Olivia Downes, Amy Lawton (White) Olivia Carruthers (train on)
U13 Boys (Blue) Will Carruthers, Billy Hanrahan, Craig Marais (White) Rylan Pease (GK), Christian van der Merwe, Davin Walker
U13 Girls (Blue) Amy Lawton (White) Hayley Lambert, Josie Lawton, Laura Loycke
U14 Boys Trent Symss, Carlin Walker
SSV U12 Boys Will Carruthers, Davin Walker
SSV U12 Girls Emilia Downes, Josie Lawton, Laura Loycke
SSV U16 Boys Max Dalton, Nathan Ephraums, Brad Marais, Josh Mulder
SSV U16 Girls Nicole Amiet, Alice Arnold (GK), Amy Lawton
2014/2015 Victorian Indoor Team 
U21  Men Ed Arnold(GK), Ashley Bingle(GK)
U18 Men Ashley Bingle(GK), Joshua Ephraums
U18 Women Alice Arnold(GK)
U15 Boys Nathan Ephraums, Tom Harris(GK), Joshua Mulder, Andrew Nixon
U13 Girls Nicola Brooks, Laura Loycke
U13 Boys Rylan Pease(GK)
2015 Zone Teams Junior State Championships 
U13 Girls Sharks Emilia Downes, Shayla Jansz, Hayley Lambert, Josie Lawton, Laura Loycke, Olivia Pickering, Evie Stansby, Erin Stimson
U13 Boys Sharks Will Carruthers, Dominic Eddy, Nicholas Fitzgerald, Sam Letts, Craig Marais, Aiden Mosford, Lachlan Paice, Rylan Pease (GK), Christian van der Merwe, Davin Walker
U15 Girls Sharks Dominique Blatherwick (GK), Olivia Carruthers
U15 Boys Sharks Cooper Green-Shiel, Felix Harvey, Ted Harvey, Pim Okhuizen, Ben Rogalsky, Matthijs Slobbe, Trent Symss, Carlin Walker
U17 Girls Sharks Nicole Amiet, Alice Arnold (GK) Georgia Elston, Emma Leighton (GK), Charley Malligan
U17 Boys Sharks Jack Carlson, Ben Eddy, Sam McLoughney, Mitchel Stutterd.
U13 Girls Cougars Emily Butler, Amy Lawton
U13 Boys Cougars Charlie Williams
U17 Boys Hotshots Jesse Mulder, Simon Rodgers
U17 Girls Wildcats Ella Copley
2015 Zone Teams Zone Challenge
U12 Girls Dom Blatherwick, Emily Butler, Ile deVos, Shayla Jansz, Hayley Lambert, Puck Okhuizen, Molly O’Neill, Evie Stansby
U12 Boys Jacques Carstens, Dominic Eddy, Edward Fitzgerald, Aiden Mosford, Lachlan Paice, Bryn Sandars, Quinten Slobbe, Charlie Williams
U14 Girls Carien Boshoff, Madeleine French, Olivia Pickering, Erin Stimson
U14 Boys Max Eddington, Jack Morrison, Joshua Osadchiy, Mees van Lammeren

 2014

2014/2015 Squads 
Vic Futures Squad Joshua Ephraums, Ed Arnold(GK)
HV Junior Academy Alice Arnold (GK), Nicole Amiet, Olivia Carruthers, Olivia Downes, Georgia Elston, Ashleigh Jones, Amy Lawton, Charley Malligan, Emma Riley, Ashley Bingle GK, Max Dalton,Nathan Ephraums, Billy Hanrahan, Alsitair Hart, Rahul Karri, Craig Marais, Brad Marais, Josh Mulder, Andrew Nixon, Pim Okhuizen, Rylan Pease GK, Ben Rogalsky, Trent Symss, Carlin Walker, Davin Walker
2014 State Teams 
U15 Girls (Blue) Nicole Amiet,Olivia Downes, Emma Riley (White) Alice Arnold(GK), Georgia Elston
U15 Boys (Blue) Max Dalton, Nathan Ephraums, Josh Mulder, Andrew Nixon, Rahul Karri (White) Thomas Harris(GK), Alistair Hart, Bradley Marais
U18 Boys (Blue) Joshua Eprhraums (White) Ashley Bingle(GK)
U21 Men Joshua Ephraums
U13 Boys (Blue) Craig Marais, Carlin Walker (White) Will Carruthers, Billy Hanrahan, Tent Symss
U13 Girls (Blue) Olivia Carruthers, Amy Lawton
U14 Boys Alistair Hart, Bradley Marais
U14 Girls Olivia Downes
SSV U12 Girls Nicola Brooks, Emily Butler, Amy Lawton, Josie Lawton
SSV U12 Boys Will Carruthers, Billy Hanrahan, Craig Marais
SSV U16 Boys Nathan Ephraums
2013/2104 Indoor State Teams 
U18 Men Joshua Ephraums, Ashley Bingle (GK) (train on)
U15 Boys Nathan Ephraums
2014 Zone Teams Junior State Championships 
U13 Girls Dominque Blatherwick(GK), Nicola Brooks, Emily Butler, Olivia Carruthers, Emilia Downes, Isabella Dredge, Hayley Lambert, Amy Lawton, Josie Lawton,
U13 Boys Will Carruthers, Thomas Curtis, Ted Harvey, Craig Marais, Trent Symss, Christian van der Merwe, Carlin Walker, Davin Walker
U15 Girls Nicole Amiet, Olivia Downes, Georgia Eston, Emma Leighton(GK), Charley Malligan, Emma Riley, Bridie Storton(GK)
U15 Boys William Campbell, Max Dalton, Rhy Dyball, Cooper Green-Shiel, Tom Harris(GK), Felix Harvey, Bradley Marais, Sam McLoughney, Josh Mulder, Ben Rogalsky
U17 Girls Laura Cox, Roos Hoving, Laura Johnson, Ashleigh Jones, Lucy White
U17 Boys Ashley Bingle(GK), Benjamin Eddy, Nicholas Gregors, Till Henniges, Rees Leighton, Ryan Mravljak
2014 Zone Teams Zone Challenge 
U12 Girls Dominique Blatherwick(GK), Nicola Brooks, Emily Butler, Mairead Clarke, Emilia Downes, Hayley Lambert, Josie Lawton, Amy Lawton, Laura Loycke, Bella Mahan, Olivia Pickering, Erin Stimson
U12 Boys Jacques Carstens(GK), Max Eddington, Dominic Eddy, Sam Letts, Aiden Mosford, Lachlan Paice, Rylan Pease(GK), Davin Walker, Charlie Williams
U14 Boys Matthew Allen,  Trent Symss, Matthijs Slobbe, Ben Rogalsky, Cooper Green-Shiel, Pim Okhuizen
U16 Girls Nicole Amiet, Alice Arnold(GK), Georgia Elston, Charley Malligan, Bridie Storton(GK)
U16 Boys Ben Eddy

2013

2013 Victorian Team 
U13 Girls Olivia Downes, Amy Lawton,
U13 Boys Alistair Hart, Bradley Marais, Carlin Walker. Train on: Craig Marais
U15 Boys Nathan Ephraums
U14 Girls Nicole Amiet, Emma Riley Train-on: Georgia Elston
U14 Boys Max Dalton, Thomas Harris(GK), Josh Mulder
U12 SSV Girls Nicola Brooks, Olivia Carruthers, Amy Lawton,
U12 SSV Boys Craig Marais and Carlin Walker
U18 Men Joshua Ephraums
2012/2013 Indoor
U21 Men Ed Arnold
U18 Men Joshua Ephraums
2013 Squad/Invitational Team 
U13 Indoor Boys Nathan Ephraums, Alistair Hart, Bradley Marais
U13 Indoor Girls Girls: AliceArnold(GK), Emma Leighton(GK)
2013 Zone Teams Junior State Championships 
U13 Girls Olivia Carruthers, Olivia Downes, Isabella Dredge, Amy  Lawton, Josie Lawton
U13 Boys Matthew Allen, Alistair Hart, Felix Harvey, Craig Marais, Brad Marais, Pim Okhuizen, Trent Symss, Carlin  Walker, Davin Walker
U15 Girls Nicole Amiet, Alice Arnold, Laura Cox, Georgia Elston, Rosalinde Hoving, Charley Malligan, Emma Riley
U15 Boys Max Dalton, Rhy Dyball, Nathan Ephraums, Thomas Harris, Bryce Marquardt, Sam McLoughney, Josh Mulder, Mackenzie Thompson, Tom Youds
U17 Girls Bronte Marquardt, Laura Johnson, Ashleigh Jones
U17 Boys Ashley Bingle, Nathan D’Souza, Liam Eddington, Joshua Ephraums, William Roberts, Callum Thompson, Jack Spittle
2013 Zone Teams Zone Challenge 
U12 Girls Nicola Brooks, Olivia Carruthers, Isabella Dredge, Amy Lawton, Josie Lawton, Dom Blatherwick
U12 Boys Billy Hanrahan, Craig Marais, Noah Severin, Carlin Walker, Davin Walker
U14 Girls Nicole Amiet, Olivia Downes, Georgia Elston, Emma Leighton, Charley Malligan, Emma Riley,
U14 Boys Max Dalton, Rhy Dyball, Nathan Ephraums, Thomas Harris, Alistair Hart, Felix Harvey, Bradley Marais, Sam Mcloughney, Josh Mulder, Pim Okhuizen
U16 Girls Laura Cox, Roaslinde Hoving
U16 Boys Ash Bingle, Ryan Mravljak, William Roberts, Callum Thompson, Tom Youds

2012

2012 Victorian Team 
U13 Girls Nicole Amiet, Alice Arnold, Emma Riley,
U13 Boys Max Dalton, Nathan Ephraums and Calvin Martinz
SSV U16 Boys Loki Whyte, Joshua Ephraums
SS Tasmania U16 Girls Ellie Chesterman
SSV U12 Girls Amy Lawton and Olivia Downes
SSV U12 Boys Brad Marais
U18 Men Ben Hughes, Ed Arnold (train on)
2011/2012 Indoor Victorian Team
U18 Men Ed Arnold
2012 Zone Teams Junior State Championships
U13 Boys Abhinav Sharma, Alistair Hart, Bradley Marais, Calvin Martinz, Carlin Walker, Max Dalton, Nathan Ephraums, Rhy Dyball, William Campbell
U13 Girls Alice Arnold, Amy Lawton, Charley Malligan, Emma Riley, Georgia Elston, Nicole Amiet, Olivia Downes
U15 Girls Alicja Gibert, Ashleigh Jones, Hannah Cole, Laura Cox, Hannah Moss
U15 Boys Callum Thompson, Mackenzie Thompson, Thomas Youds
U17 Boys Nathan D’Souza, Joshua Elston, Joshua Ephraums, Hayden Jones, Jack Marquardt, Ben Wilson

2011

2011 Victorian Team 
U13 Boys George Katsaras
U15 Boys Joshua Ephraums
U18 Women Olivia Finlayson
SSV U12 Girls Nicole Amiet, Alice Arnold
SSV U12 Boys Nathan Ephraums, Calvin Martnz
SSV U16 Girls Molly Tillbrook, Freya Fajgman
SSV U16 Boys Jarni Blakkarly, Daniel Sweeney
2011 Victorian Indoor Team 
U18 Men Edward Arnold
U15 Boys Nathan Ephraums (train on)
U15 Girls Ashleigh Jones (train on)
2011 Zone Teams Junior State Championships 
U13 Girls Nicole Amiet, Alice Arnold, Laura Cox, Olivia Downes, Charley Malligan
U13 Boys Max Dalton, Rhy Dyball, Nathan Ephraums, George Katsaras, Calvin Martinz, Bryce Marquardt, Lachlan McLeod, Mackenzie Thompson, Tom Youds.
U15 Girls Hannah Cole, Kirsten Gardiner, Ashleigh Jones, Danielle Luskie, Katelyn Waring
U15 Boys Adam Davey, Nathan D’Souza, Liam Eddington, Joshua Elston, Joshua Ephraums, Callum Thompson, Cameron Wilson, Loki Whyte
U17 Girls Emma Cole, Jordan Lewis, Chloe Mahony
U17 Boys Edward Arnold, Jarni Blakkarly, Lachlan Eddington, Harrison Gee, Thomas Hamilton, Hayden Jones, Jack Marquardt, Alex Ong

2010

2010  Victorian Team 
U13 Boys Calvin Martinz (train on)
U15 Girls Molly Tillbrook, Freya Fajgman
U15 Boys Liam Schinina, Daniel Sweeney, Jarni Blackkaly (Train on)
VPSSA U12 Boys Nathan Ephraums
VSSSA U16 Girls Emma Cole
VSSSA U16 Boys Edward Arnold
2010 Victorian Indoor Team 
U14 Boys State Joshua Ephraums
U16 Boys Bushrangers Jarni Blackkkarly
U14 Boys Bushrangers Nathan Ephraums, Daniel Van Der Merwe
2010 Victorian Development Squad 
U15 Boys Joshua Ephraums, Alex Ong
U15 Girls Kirsten Gardiner
U13 Boys Max Dalton, George Katsaras
U13 Girls Loren Tyrrell, Dana Rogers, Alice Arnold
2010 Zone Teams Junior State Championships 
U13 Girls Loren Tyrrell, Ashleigh Jones, Alice Arnold, Hannah Cole, Ajicja Gibert, Dana Rogers (Lightning)
U13 Boys George Katsaras, Max Dalton, Calvin Martinz, Joshua Erbacher, Nathan Ephraums, Jayden Gray, Cameron Wilson
U15 Girls Josephine Campbell, Freya Fajgman, Danielle Luskie, Molly Tillbrook, Kirsten Gardiner, Megan Brooks
U15 Boys Jarni Blackkarly, Hayden Jones, Liam Schinina, Daniel Sweeney, Jack Marquardt, Joshua Ephraums, Lachlan Whyte, Tom Symons, Daniel Van der Merwe (Eagles
U17 Girls Emma Cole, Alana Revell, Olivia Finlayson, Miffanwy Smith, Katleen Breede, Courtney Baron, Meg Linnell
U17 Boys Campbell Jones, Lachlan Eddington, Edward Arnold, Tom Hamilton

2009

2009 Victorian Team 
U13 Boys Joshua Ephraums
U13 Girls Kirsty Gardiner
U15 Girls Emma Cole
VPSSA U12 Boys Cameron Wilson
VSSA U16 Girls Olivia Finlayson
VSSA U16 Boys Nathan Gardiner
2009 Victorian Indoor Team 
U14 State Joshua Ephraums
U14 Bushrangers Nathan Ephraums
2009 Zone Teams Junior State Championships 
U13 Girls Kirsten Gardiner, Ashleigh Jones, Loren Tyrell
U13 Boys Joshua Elston, Joshua Ephraums, Nathan Ephraums, Lachlan Whyte
U14 Girls Josephine Campbell, Freya Fajgman, Madeline Rintoul, Molly Tillbrook
U14 Boys Hayden Jones, Liam Schinina, Daniel Sweeney, Tom Symons, Cameron Wilson (reserve GK)
U15 Girls Emma Cole, Jordana Lewis, Megan Linnell
U15 Boys Ben Hughes, Jack Knight

2008 

2008 Victorian Team 
U13 Boys Liam Schinina, Daniel Sweeney
U13 Girls Molly Tillbrook
U15 Girls Olivia Finlayson

2007

2007 Victorian Team 
U13 Girls Emma Cole

2006

2006 Victorian Team 
U16 Indoor David Cohen, Lachlan Finlayson, Anthony Florence, Caitlin Campbell, Jess Jacobs,  Madeline Wilson
U14 Indoor Olivia Finlayson
Under 13 Olivia Finlayson
Under 15 Alex Hardisty (train on)
Under 12 PSSA Harry Page