Junior Award Winners

 

2016

Best Team Player Coach’s Award
Under 12                 
The Ken Walker Under 12 Best & Fairest Boy                   Laura Loycke
The Phoebe Willcock Under 12 Best & Fairest Girl   Lachlan Paice
Under 12 Mixed A  Shayla Jansz Max Hoult
Under 12 Girls A  Elli Deveraux Taylor Nel
Under 12 Mixed Pennant Cameron Smith Luke Stevenson
Under 12 South Black Henry Salisbury Tahsha Camille
Under 12 South Red Jake Vorrath Connor Murphy
Under 14                 
The Tamsin Nelson Best & Fairest Girl Emily Hamilton Smith
The Gardiner Family Best & Fairest Boy              Billy Hanrahan
Under 14 Mixed A SE Christian van der Merwe Josie Lawton
Under 14 Mixed A NW Ewan Smith Anthony Papadopoulos
Under 14 Mixed Pennant Brendan Reddell Kane Dickson
Under 14 South Lachlan Edis Tom Castinelli
Under 14 Girls A Dominique Blatherwick Hayley Verbunt
Under 16                 
The Sue Styles Best & Fairest Girl Olivia Downes and Amy Lawton
The Cameron Hunter Best & Fairest  Boy    Alistair Hart and Brad Marais
Under 16 Mixed ASE Ben Rogalsky Felix Harvey
Under 16 Mixed PSE Cooper Green Shiel Alfie Chadwick
Under 16 South Kurtis Langeder Cooper Swinnerton
Under 16 Girls A Samantha Chew Carien Boshoff
Under 16 Girls PSE Saskia Mosford Liana Tyrrell
Under 18
Riley Sawyer Tom Durrant
President’s Award
 Junior Club Person Emma Leighton
 Junior President’s Award Warren Davey and Anna Jennings

2015

Best Team Player Coach’s Award
Under 12                 
The Ken Walker Under 12 Best & Fairest Boy                  Will Carruthers   
The Phoebe Willcock Under 12 Best & Fairest Girl  Josie Lawton       
Under 12 A Davin Walker Lachlan Paice
Under 12 Girls A Laura Loycke Evie Stansby
Under 12 pennant Reilly Webster Kane Dickson
Under 12 South Black Max Hoult Brendan Reddell
Under 12 South Red Edward Fitzgerald Thomas Bright
Under 14                 
The Tamsin Nelson Best & Fairest Girl Amy Lawton  
The Gardiner Family Best & Fairest Boy              Craig Marais    
Under 14 A Noah Severin Tom Curtis
Under 14 Pennant SE Luka Duggan Devon Hendrie
Under 14 SouthBlack Jonathan Lee Harrison Baumgartner
Under 14 South Red Lucas Pithie Luke Domaschenz
Under 14 Girls A Erin Stimson  Zo-Ellen Stannus
Under 14 Girls Pennant Carien Boshoff Isobel Hibbs
Under 16                 
The Sue Styles Best & Fairest Girl Georgia Elston
The Cameron Hunter Best & Fairest  Boy    Max Dalton        
Under16 A Brad Marais Rhy Dyball
Under 16 PSE Jack Carlson Josh Mravlijak
Under 16 South Will Bowden &
Jack Morrison
Hayden Smith
Under 16 Girls A Charley Malligan Sarah Hunter &
Alex Siedle
Under 16 Girls PSE Steph Redman Fiona Soeding &
Arielle Vanderwerdt-Hollman
Under 18
Hugh Stimson Stephen Georgallis

2014

Best Team Player Coach’s Award
Under 12                 
The Ken Walker Best & Fairest Boy Billy Hanrahan          
The Phoebe Willcock Best & Fairest Girl  Josie Lawton
Under 12 A Davin Walker Angus Evans
Under 12 Girls A Olivia Pickering Jessie Rowe
Under 12 pennant Aiden Mosford Rylan Pease
Under 12 South Black Spencer Jaffrey Josh Osadchiy
Under 12 South Red Nick Fitzgerald Matthew Hayes
Under 14                 
The Tamsin Nelson Under Best & Fairest Girl         Olivia Downes   
The Gardiner Family Under Best & Fairest Boy           Brad Marais
Under 14 A Alistair Hart  Ben Rogalsky
Under 14 Pennant SE Adam Forbes  Matt Allen     
Under 14 SouthEast Hayden Smith  Kurtis Langeder
Under 14 Girls A Olivia Carruthers  Erin Stimson
Under 16                 
The Sue Styles Under Best & Fairest Girl     Nicole Amiet  
The Cameron Hunter Best & Fairest Boy Nathan Ephraums
Under16 A Max Dalton Tom Youds
Under 16 PSE Bryan D’Souza Tom Siedle
Under 16 South Nick Moran Harrison Reeves
Under 16 Girls A Charley Malligan Imogen Kane
Under 16 Girls PSE Ella Copley Nicola Briggs
Junior President’s Awards
Junior Club Person’s Award  Ash Bingle
Junior President’s Award

2013

Best Team Player Coach’s Award  
Under 12
The Ken Walker Best & Fairest Award Carlin Walker
Under 12 A  Amy Lawton Noah Severin
Under 12 Pennant SE  Michael Birkett Ted Harvey
Under 12 South Red  Madeleine French Rylan Pease/ Matthew Seath
Under 12 South Black  Nicole Johnson Bella Mahan
Under 14    
Gardiner Family Best & Fairest  Boy Nathan Ephraums
The Tamsin Nelson Best & Fairest Girl Nicole Amiet
Under 14A  Max Dalton Josh Mulder
Under 14 South Black  Felix Harvey Luke Murray
Under 14 South Red  Madison Krapivsky
Under 14  Tom Harris
Under 14 Girls A  Olivia Downes  Olivia Carruthers
Under 16
The Cameron Hunter Best & Fairest Boy Mackenzie Thompson
The Sue Styles Best & Fairest Girl Laura Johnson
Under 16PSe Tom Youds Bryan D’Souza
Under 16East James Gleeson Thomas Durrant
Under 16S Red  Liam McKinnon Matt Holley
Under 16S Black James Camm Kevin Mulchay
Under 16 Girls A Ashleigh Jones Loren Tyrrell/Amalia Jones
Junior Presidents Awards
Junior Club Person Hayden Jones
President’s Award Warren Davey

2012

Best Team Player Coach’s Award  
Under 11   
The Lewis Family Best & Fairest Award  Carlin Walker  
Under 11 A  Carlin Walker  Amy Lawton/Andre Fernanez
Under 11 PSE  Michael Birkett  Angus Evans
Under 11 South  Kester Duggan/Markus Duggan  Sam Letts
Under 13
The Mal Sunddstorm Best & Fairest Boy  Nathan Ephraums
The John Lonsdale Best & Fairest Girl Nicole Amiet 
Under 13A  Max Dalton  Alistair Hart
Under 13S  Patrick Coonan  Luke Murray
Under 13 Girls A  Georgia Elston  Imogen Kane
Under 15
The Phyllis HoweBest & Fairest Boy Callum Thompson
The Joan SydenhamBest & Fairest Girl Alicja Gibert
Under 15PSE  Billy Roberts  Tom Durrant
Under 15E  Jameson Armstrong  Hugh Stimson
Under 15S  Riley Sawyer/Rees Leighton  Seamus Tuke
Under 15A Girls  Hannah-Rose Luskie  Laura Johnson
Under 17   
The A. Veal Best & Fairest Boy Daniel Sweeney
The Sue McIvor Best & Fairest Girl Katelyn Waring
Under 17A  Josh Ephraums  Chris Silvers
Under 17PSE  Adam Davey  Steve Hunt
Under 17S Red  Danesh Rustomjee  Liam Plumb
Under 17S Black  Wesley Naylor Michael Butcher
Under 17A Girls  Bethan Williams  Beth Riley
Under 17 Girls PSE  Dariyon Girton  Grace Thornborough
Junior President’s Awards
Junior Club Person Award  Laura Cox  
Junior President’s Award  Anna Jennings

2011

Best Team Player Coach’s Award  
 Under 11
The Lewis Family Best & Fairest Award  Brad Marais
 Under 11 A Benjamin Erbacher Craig Marais
 Under 11 South Luka Duggan Zo-Ellen Zannut
 Under 13
The Mal Sunddstorm Best & Fairest Boy Nathan Ephraums 
The John Lonsdale Best & Fairest Girl Nicole Amiet
 Under 13A Thomas Youds
/Mackenzie Thompson
Samuel Chilcott
 Under 13 PSE Nick Davey Rees Leighton
 Under 13S Davis Green Annelise Quig
 Under 13 Girls A Nicole Amiet Freya Wickenden
 Under 15
The Phyllis Howe Award Best & Fairest Girl Joshua Ephraums
The Joan Sydenham Award Best & Fairest Boy Kirsten Gardiner
 Under 15A Joshua Ephraums Steve Athaide
 Under 15PSE Ben Gray Stephen Attard
 Under 15S Silver Chris Chapman Ashley Bingle
 Under 15S Red Gabriel Coleman James Gleeson
 Under 15A Girls Samantha Hickey KerryAnn Millan
 Under 17
 The A. Veal Best & Fairest Ben Hughes
 The Sue McIvor Best & Fairest Girl Emma Cole
 Under 17A Dan Sweeney Tom Hamilton
 Under 17PSE Hayden Jones Harrison Gee
 Under 17S Danesh Rustomjee Simon Dunkley
 Under 17 A Girls Taryn Clothier Allara Zylberberg
Junior President’s Awards
SUHC Junior Club Person Award  Sam Youds
Junior President’s Award  Julian Pratt

2010

Best Team Player Coach’s Award  
Under 11
The Lewis Family Award  Max Dalton
Under 11 A Max Dalton Calvin Martinz
Under 11 PSE Rhys Luxton Riley Causer
Under 11 South Charley Malligan Patrick Coonan
Under 13   
The Mal Sunddstorm Award   Cameron Wilson 
The John Lonsdale Award  Ashleigh Jones   
Under 13A Cameron Wilson Tom Youds
Under 13 PSE Billy Roberts Nicholas Davey
Under 13S 1 Tom Siedle Jayden Newton
Under 13S 2 James Armstrong Stephen Georgeallis
Under 13 Girls A Ashleigh Jones Freya Wickenden
Under 15   
The Phyllis Howe Award  Alex Ong
The Joan Sydenham Award   Molly Tilbrook
Under 15A Daniel Sweeney Molly Tilbrook
Under 15PSE Liam Eddington Isaac Rowland
Under 15S 1 Marlon Grunden Lachlan Arnold
Under 15S 2 Harrison Gee Michael Butcher
Under 15A Girls Kirsten Gardiner Peta O’Brien
Under 17   
The A. Veal Award   Nathan Gardiner 
The Sue McIvor Award   Emma Cole 
Under 17A Sean Cinquegra Tom Hamilton
Under 17PSE Lachlan Eddington Sam Anderson
Under 17S Alex James Christopher Shand-Gost
Under 17A Girls Emma Cole Rebecca Johnson
Under 17 Girls South Maddie Lewis Hayley McGrath
Rachel Pittorino Kate Fogarty