Awards, Premierships, Representatives

SUHC PERPETUAL AWARDS
   
 The Club Presidents Award The Umpires Award
   
2018 Sue Styles 2018 Jacky Jacob
2017 Phoebe Willcock 2017 Jacky Jacob
2016 Deb Ghuliani 2016 Simon Waring
2015 Graham Styles 2015 Sue Jones
2014 Warren Davey  
2013 Anna Jennings  
2012 Helen Eddington  
2011 Michael Campbell  
2010 The Gardiner Family  
2009 Julian Pratt  
   
The Bahramis Family Junior Presidents Award Junior Presidents Junior Club Person Award
2019 Ashleigh Jones 2019 Kate & Bec McNess
2018 Sally Connor/Tracey Tingay Smith 2018 Tom Chapman
2017 Chris Silvers 2017 Pim Okhuizen
2016 Warren Davey/Anna Jennings 2016 Emma Leighton
2015 Greg Edwards 2015 Alice Arnold
2014 Jill Arnold 2014 Ashley Bingle
2013 Warren Davey 2013 Hayden Jones
2012 Anna Jennings 2012  Laura Cox
2011 Julian Pratt 2011 Sam Youds
2010 Lauren Stevenson 2010 Christopher Silvers
2009 Warren Davey  
2008 Sue Jones  
2007 Chris Abaniel  
2006 Graham Wilson  
   
Men’s Firsts Best & Fairest Women’s Firsts Best & Fairest
   
2018 Nathan Ephraums 2018 Amy Lawton
2017 Josh Eprhaums 2017 Megan Hull
2016 Nathan Ephraums 2016 Jenna Anderson
2015 Nicolas Dumont 2015 Olivia Finlayson
2014 Jesse Workman 2014 Tamsin Nelson
2013 David Hammond 2013 Kirsten Gardiner
2012 Mark Tesoriero 2012 Olivia Finlayson
2011 David Hammond 2011 Olivia Finlayson
   
The Anna Jennings Goal Keeper Award  
   
2018 Indra Stubbs & Digby Stannus 2019 Rory Thomas
   
The Cameron Hunter U16 Boys B&F The Sue Styles U16 Girls B&F
2019 Will Carruthers 2019 Josie Lawton
2018 Christian van der Merwe 2018 Amy Lawton
2017 Craig Marais/Carlin Walker 2017 Amy Lawton
2016 Alistair Hart / Brad Marais 2016 Olivia Downes/Amy Lawton
2015 Max Dalton 2015 Georgia Elston
2014 Nathan Ephraums 2014 Nicole Amiet
2013 Mackenzie Thompson 2013 Laura Johnson
   
The Gardiner Family U14 Boys B&F The Tamsin Nelson U14 Girls B&F
2019 George Papadopoulos  
2018 Jacques Carstens 2018 Shauna Mitchell/Shayla Jansz
2017 Will Carruthers 2017 Josie Lawton
2016 Billy Hanrahan 2016 Emily Hamilton Smith
2015 Craig Marais 2015 Amy Lawton
2014 Brad Marais 2014 Olivia Downes
2013 Nathan Ephraums 2013 Nicole Amiet
   
The Ken Walker Boys U12 B&F The Phoebe Willcock U12 Girls B&F
2019 Edward Hall 2019 Charlotte Carruthers
2018 Ashton Williams 2018 Lulu Stansby
2017 Max Hoult 2017 Taylor Nel
2016 Lachlan Paice 2016 Laura Loycke
2015 Will Carruthers 2015 Josie Lawton
2014 Billy Hanrahan 2014 Josie Lawton
2013 Carlin Walker  
   
The A. Veal Award U17 Boys B & F The Sue McIvor Award U17 Girls B & F
   
2006 Lachlan Finlayson 2006 Jessica Linnell
2007 Anthony Florence 2007 Melissa Brealey
2008 Lachlan Finlayson 2008 Olivia Finlayson
2009 Lachlan Steinfort 2009 Madeline Wilson
2010 Nathan Gardiner 2010 Emma Cole
2011 Ben Hughes 2011 Emma Cole
2012 Daniel Sweeney 2012 Katelyn Waring
   
The Phyllis Howe Award U15 Boys B & F The Joan Sydenham Award U15 Girls B & F
2006 Joseph Kenny 2006 Alex Hardisty
2007 Lachlan Steinfort 2007 Kate Tilbrook
2008 Tavis Hodges 2008 Anna Martin
2009 Ben Hughes 2009 Emma Cole
2010 Alex Ong 2010 Molly Tilbrook
2011 Joshua Ephraums 2011 Kirsten Gardiner
2012 Callum Thompson 2012 Alicja Gibert
   
The Mal Sundstrom Award U13 Boys B & F The John Lonsdale Award U13 Girls B & F
   
2006 Harry Page 2006 Meg Simmons
2007 Liam Schinina 2007 Molly Tilbrook
2008 Daniel Sweeney 2008 Josephine Campbell & Molly Tilbrook
2009 Joshua Ephraums 2009 Kirsten Gardiner
2010 Cameron Wilson 2010 Ashleigh Jones
2011 Nathan Ephraums 2011 Nicole Amiet
2012 Nathan Ephraums 2012 Nicole Amiet
   
The Lewis Family Award U11 Mixed B & F Penny Bethune Perpertual Award – most votes overall – Womens
   
2006 Liam Schinina 2011 Alison Wright
2007 Joshua Ephraums 2012 Nicole Amiet
2008 Lauren Tyrell  
2009 Nathan Ephraums  
2010 Max Dalton  
2011 Brad Marais  
2012 Carlin Walker