Junior Results 2015

While there is no easy ability to see the results of all Southern Junior teams on the Hockey Victoria web site, we will keep this page updated with all junior game results

Summary of each rounds is available at 2015 results

Home Team Away Team Competition Round
Southern United Camberwell Tangerine U10 Girls South 14 L 0-10
Southern United Black Mentone Yellow U10 Mixed South Black 14 W 5-1
Southern United Red GDW Yellow U10 Mixed South Red 14 L 2-6
Southern United Silver Mornington Peninsula Falcons U10 Mixed South Silver 14 W 6-2
TEM (Toorak East Malvern) Southern United U12 Girls Pennant 14 W
Footscray Southern United U12 Girls Shield 14 W 0-3 
Southern United Yarra Valley U12 Mixed ‘A’ Shield 14 W 3-0 
Southern United Kew U12 Mixed Pennant 14 W  8-0
Southern United Black Frankston U12 Mixed South Black 14 W 1-0 
Mentone Southern United Red U12 Mixed South Red 14 W 0-4 
Camberwell Southern United U14 Girls Pennant 14 D 1-1
TEM Southern United U14 Girls Shield 14 W 1-2
Powerhouse/St Kilda Southern United U14 Mixed ‘A’ Shield 14 W 2-3
Greater Dandenong Warriors Southern United U14 Mixed PSE 14 L 2-1
Southern United Red Southern United Black U14 Mixed South Black 14 L 2-1
Southern United Red Southern United Black U14 Mixed South Red 14 W 2-1
Southern United Essendon Ladies Black U16 Girls Pennant 14
Southern United Waverley U16 Girls Shield 14 W 2-1
Southern United Footscray U16 Mixed ‘A’ Shield 14 W
Southern United Knox U16 Mixed PSE 14 W
Southern United Casey U16 Mixed South 14 W 5-3
Waverley Southern United U18 Mixed South East 14 W 4-1
Camberwell Southern United U10 Girls South 13 W 1-2
Southern United Black Casey U10 Mixed South Black 13 W 7-0
Southern United Red GDW Blue U10 Mixed South Red 13 W 6-1
Southern United Silver Mornington Peninsula Green U10 Mixed South Silver 13 W 13-2
Camberwell Southern United U12 Girls Pennant 13 L 0-2
Southern United Camberwell U12 Girls Shield 13 W 1-0
Kew Southern United U12 Mixed ‘A’ Shield 13 W 0-4
Essendon Southern United U12 Mixed Pennant 13 W 0-2
Greater Dandenong Warriors Southern United Black U12 Mixed South Black 13 W 0-8
Frankston Southern United Red U12 Mixed South Red 13 D 1-1
Southern United Box Hill Whitehorse Inc U14 Girls Pennant 13 W 2-0
Southern United Waverley U14 Girls Shield 13 W 4-0
Hawthorn Southern United U14 Mixed ‘A’ Shield 13 W 0-3
Southern United Kew U14 Mixed PSE 13 L 1–9
Southern United Black Frankston Blue U14 Mixed South Black 13 W 4-0
Southern United Red Mentone U14 Mixed South Red 13 L 0-6
U16 Girls Pennant 13 Bye
Kew Southern United U16 Girls Shield 13 W 1-2
Altona Southern United U16 Mixed ‘A’ Shield 13 W 1-2
Casey Southern United U16 Mixed PSE 13 L 0-6
Frankston Southern United U16 Mixed South 13 W 0-5
Southern United MHSOB U18 Mixed South East 13 W 8-2
Southern United Camberwell Blue U10 Girls South 12 L 0-9
Mentone Blue Southern United Black U10 Mixed South Black 12 W 2-4
Casey Southern United Red U10 Mixed South Red 12 L
Mornington Peninsula Blue Southern United Silver U10 Mixed South Silver 12 L 1-2
Southern United Kew U12 Girls Pennant 12 L 1-5
Doncaster Inc Southern United U12 Girls Shield 12 W 2-6
Southern United Doncaster Inc U12 Mixed ‘A’ Shield 12 L 1-2
Southern United Camberwell U12 Mixed Pennant 12 L 0-1
Southern United Red Southern United Black U12 Mixed South Black 12 W 0-1
Southern United Red Southern United Black U12 Mixed South Red 12 L 0-1
Hockey Geelong (HV Comp) Southern United U14 Girls Pennant 12 L 4-0
Camberwell Southern United U14 Girls Shield 12 L 3-0
Essendon Southern United U14 Mixed ‘A’ Shield 12 L 10-0
Knox Southern United U14 Mixed PSE 12 W 4-1
Frankston Gold Southern United Black U14 Mixed South Black 12 L 3-1
Frankston Blue Southern United Red U14 Mixed South Red 12 W 0-2
Southern United Doncaster Inc U16 Girls Pennant 12 L 0-3
Southern United Gippsland Bulls U16 Girls Shield 12 D 1-1
Kew Southern United U16 Mixed ‘A’ Shield 12 W 0-3
Southern United Yarra Valley U16 Mixed PSE 12 L 2-4
Southern United Mentone U16 Mixed South 12 L 2-4
Southern United Elgar Park All Stars Blue U18 Mixed South East 12 W 2-1
Bayside Cougars Southern United U10 Girls South 11 W 5-0
Southern United Red Southern United Black U10 Mixed South Black 11 W 6-0
Southern United Red Southern United Black U10 Mixed South Red 11 L 6-0
Southern United Silver GDW Yellow U10 Mixed South Silver 11 W 2-0
Mornington Peninsula Southern United U12 Girls Pennant 11 L 2-0
Southern United TEM (Toorak East Malvern) U12 Girls Shield 11 W 6-0
Southern United Waverley U12 Mixed ‘A’ Shield 11 W 3-1
Brunswick Southern United U12 Mixed Pennant 11 W 0-3
Southern United Black Bayside Cougars Green U12 Mixed South Black 11 L 2-1
Southern United Red Greater Dandenong Warriors U12 Mixed South Red 11 W 5-0
Southern United Casey U14 Girls Pennant 11 W 2-1
Southern United Gippsland Bulls U14 Girls Shield 11 D 1-1
Southern United Camberwell U14 Mixed ‘A’ Shield 11 L 1-4
Southern United Frankston U14 Mixed PSE 11 L 0-7
Southern United Black Bayside Cougars U14 Mixed South Black 11 W 4-1
Southern United Red Frankston Gold U14 Mixed South Red 11 L 2-0
Mornington Peninsula – Green Southern United U16 Girls Pennant 11 L 2-1
Southern United U16 Girls Shield 11 Bye
Southern United Essendon U16 Mixed ‘A’ Shield 11 L 1-4
Camberwell Southern United U16 Mixed PSE 11 D 1-1
U16 Mixed South 11 Bye
Knox Southern United U18 Mixed South East 11 W 0-4
Southern United Knox U10 Girls South 10 W 6-0
Southern United Black Mornington Peninsula Falcons U10 Mixed South Black 10 W 7-2
Southern United Red Frankston U10 Mixed South Red 10 W 3-0
GDW Blue Southern United Silver U10 Mixed South Silver 10 W 1-5
Footscray Southern United U12 Girls Pennant 10 L 0-1
Southern United Waverley U12 Girls Shield 10 W 3-1
Footscray Southern United U12 Mixed ‘A’ Shield 10 W 1-0
Southern United Greensborough U12 Mixed Pennant 10 W 3-1
Bayside Cougars Blue Southern United Black U12 Mixed South Black 10 D 2-2
Bayside Cougars Green Southern United Red U12 Mixed South Red 10 D 1-1
Greensborough Southern United U14 Girls Pennant 10 D 0-0
Southern United Footscray U14 Girls Shield 10 L 0-3
Waverley Southern United U14 Mixed ‘A’ Shield 10 W 2-3
Doncaster Inc Southern United U14 Mixed PSE 10 L 10-0
Mornington Peninsula Southern United Black U14 Mixed South Black 10 L 1-0
Bayside Cougars Southern United Red U14 Mixed South Red 10 W 0-1
Southern United Kew U16 Girls Pennant 10 W 2-0
Southern United Mentone U16 Girls Shield 10 D 1-1
Camberwell Southern United U16 Mixed ‘A’ Shield 10 L 3-2
Southern United Waverley U16 Mixed PSE 10 W 2-0
Southern United Greater Dandenong Warriors U16 Mixed South 10 L 0-4
Southern United Gippsland Bulls U18 Mixed South East 10 W 3-2
Mentone Southern United U10 Girls South 9 L 9-0
Frankston Southern United Black U10 Mixed South Black 9 W 0-9
Mornington Peninsula White Southern United Red U10 Mixed South Red 9 D 2-2
Southern United Silver Casey U10 Mixed South Silver 9 W 6-0
Southern United TEM (Toorak East Malvern) U12 Girls Pennant 9 W 4-0
U12 Girls Shield 9 Bye
Powerhouse/St Kilda Southern United U12 Mixed ‘A’ Shield 9 W 0-6
Southern United Casey U12 Mixed Pennant 9 D 3-3
Southern United Black Mornington Peninsula U12 Mixed South Black 9 L 0-2
Southern United Red Bayside Cougars Blue U12 Mixed South Red 9 D 1-1
Doncaster Inc Southern United U14 Girls Pennant 9 L 4-3
Footscray Southern United U14 Girls Shield 9 L 7-0
Southern United Yarra Valley U14 Mixed ‘A’ Shield 9 W 1-0
Southern United Casey U14 Mixed PSE 9 L 0-2
U14 Mixed South Black 9 Bye
Mornington Peninsula Southern United Red U14 Mixed South Red 9 D 1-1
Yarra Valley Southern United U16 Girls Pennant 9 L 4-0
Footscray Southern United U16 Girls Shield 9 W 1-8
Southern United Waverley U16 Mixed ‘A’ Shield 9 W 2-1
Doncaster Inc Southern United U16 Mixed PSE 9 W 1-2
Southern United Gippsland Bulls U16 Mixed South 9 L 6-0
Southern United Frankston U18 Mixed South East 9 W 5-0 (F)
Southern United Waverley U10 Girls South 8 L 0-6
Southern United Black Mornington Peninsula Green U10 Mixed South Black 8 W 6-0
Southern United Red Southern United Silver U10 Mixed South Red 8 L 0-1
Southern United Red Southern United Silver U10 Mixed South Silver 8 W 0-1
Southern United Camberwell U12 Girls Pennant 8 W 1-0
Southern United Yarra Valley U12 Girls Shield 8 W 5-1
Southern United Hawthorn U12 Mixed ‘A’ Shield 8 W 6-0
Doncaster Inc Southern United U12 Mixed Pennant 8 W 6-0
Mentone Southern United Black U12 Mixed South Black 8 L 0-4
Mornington Peninsula Southern United Red U12 Mixed South Red 8 W 0-2
Southern United Mornington Peninsula U14 Girls Pennant 8 W 2-0
Waverley Southern United U14 Girls Shield 8 D 1-1
Altona Southern United U14 Mixed ‘A’ Shield 8 W 1-8
Gippsland Bulls Southern United U14 Mixed PSE 8 L 1-2
Southern United Black Monash University U14 Mixed South Black 8 L 2-1
U14 Mixed South Red 8 Bye
Southern United WestVic Hockey U16 Girls Pennant 8 L 0-3
Southern United Hockey Geelong (HV Comp) U16 Girls Shield 8 W 8-2
Doncaster Inc Southern United U16 Mixed ‘A’ Shield 8 W 2-3
Southern United Greensborough U16 Mixed PSE 8 L 0-8
Mornington Peninsula Southern United U16 Mixed South 8 L 5-0(F)
Doncaster Inc Southern United U18 Mixed South East 8 D 0-0
Camberwell Tangerine Southern United U10 Girls South 7 L 8-1
Mornington Peninsula White Southern United Black U10 Mixed South Black 7 W 1-9
Bayside Cougars Southern United Red U10 Mixed South Red 7 L 3-2
Southern United Silver Frankston U10 Mixed South Silver 7 W 8-1
Kew Southern United U12 Girls Pennant 7 L 3-0
Southern United Footscray U12 Girls Shield 7 W 5-0
TEM (Toorak East Malvern) Southern United U12 Mixed ‘A’ Shield 7 W 2-5
Southern United Eastern Christian Hockey Organisation U12 Mixed Pennant 7 D 2-2
Frankston Southern United Black U12 Mixed South Black 7 W 0-1
Southern United Red Mentone U12 Mixed South Red 7 L 0-2
U14 Girls Pennant 7 Bye
Southern United Yarra Valley U14 Girls Shield 7 W 4-3
Southern United Powerhouse/St Kilda U14 Mixed ‘A’ Shield 7 W 2-0
Southern United Greater Dandenong Warriors U14 Mixed PSE 7 D 2-2
St.Bedes Southern United Black U14 Mixed South Black 7 L 3-0
Monash University Southern United Red U14 Mixed South Red 7 L 0-3
Knox Green Southern United U16 Girls Pennant 7 L 0-2
Altona Southern United U16 Girls Shield 7 W 1-2
Footscray Southern United U16 Mixed ‘A’ Shield 7 L 5-4
Knox Southern United U16 Mixed PSE 7 D 1-1
Southern United Camberwell U16 Mixed South 7 L 2-3
Southern United Elgar Park All Stars Red U18 Mixed South East 7 W 4-2
Southern United Camberwell U10 Girls South 6 W 2-0
Southern United Black Mornington Peninsula Blue U10 Mixed South Black 6 W 6-0
Southern United Red Mentone Yellow U10 Mixed South Red 6 L 0-6
Mornington Peninsula White Southern United Silver U10 Mixed South Silver 6 W 1-6
Southern United Mornington Peninsula U12 Girls Pennant 6 L 1-2
Camberwell Southern United U12 Girls Shield 6 W 0-5
Southern United Camberwell U12 Mixed ‘A’ Shield 6 L 1-2
Greater Dandenong Warriors Southern United U12 Mixed Pennant 6 W 1-0
Southern United Black Greater Dandenong Warriors U12 Mixed South Black 6 W 5-0
Southern United Red Frankston U12 Mixed South Red 6 W 1-0
Knox Southern United U14 Girls Pennant 6 D 2-2
TEM (Toorak East Malvern) Southern United U14 Girls Shield 6 W 4-1
Hawthorn Southern United U14 Mixed ‘A’ Shield 6 W 7-0
Kew Southern United U14 Mixed PSE 6 L 7-0
Mentone Southern United Black U14 Mixed South Black 6 L 0-4
Southern United Red St.Bedes U14 Mixed South Red 6 L 0-2
Knox Yellow Southern United U16 Girls Pennant 6 L 2-0
Southern United Camberwell U16 Girls Shield 6 W 2-1
Southern United Altona U16 Mixed ‘A’ Shield 6 W 5-0
Southern United Casey U16 Mixed PSE 6 L 0-1
Southern United St.Bedes U16 Mixed South 6 W 2-1
Yarra Valley Southern United U18 Mixed South East 6 W 1-6
Camberwell Blue Southern United U10 Girls South 5 L 3-0
Southern United Silver Southern United Black U10 Mixed South Black 5 W 0-9
Mentone Blue Southern United Red U10 Mixed South Red 5 L 3-2
Southern United Silver Southern United Black U10 Mixed South Silver 5 L 0-9
Southern United Footscray U12 Girls Pennant 5 W 4-0
Southern United Doncaster Inc U12 Girls Shield 5 W 0-9
Essendon Southern United U12 Mixed ‘A’ Shield 5 W 0-4
Knox Southern United U12 Mixed Pennant 5 W 0-2
Southern United Black Southern United Red U12 Mixed South Black 5 L 1-2
Southern United Black Southern United Red U12 Mixed South Red 5 W 1-2
Southern United Camberwell U14 Girls Pennant 5 L 0-1
Southern United Doncaster Inc U14 Girls Shield 5 L 0-2
Southern United Essendon U14 Mixed ‘A’ Shield 5 L 2-4
Southern United Knox U14 Mixed PSE 5 W 4-0
Southern United Black Southern United Red U14 Mixed South Black 5 L 0-3
Southern United Black Southern United Red U14 Mixed South Red 5 W 3-0
Southern United Camberwell U16 Girls Pennant 5 D 0–0
Doncaster Inc Southern United U16 Girls Shield 5 W 5-2
Southern United Kew U16 Mixed ‘A’ Shield 5 W 4-2
Yarra Valley Southern United U16 Mixed PSE 5 L 6-1
Casey Southern United U16 Mixed South 5 L 1-0
Southern United Waverley U18 Mixed South East 5 W 5-0
Southern United Bayside Cougars U10 Girls South 4 L 0-8
Southern United Black GDW Yellow U10 Mixed South Black 4 W 7-1
Southern United Red Mornington Peninsula Falcons U10 Mixed South Red 4 L 0-6
Southern United Silver Bayside Cougars U10 Mixed South Silver 4 L 0-4
TEM (Toorak East Malvern) Southern United U12 Girls Pennant 4 W 0-5
TEM (Toorak East Malvern) Southern United U12 Girls Shield 4 W 0-8
Southern United Altona U12 Mixed ‘A’ Shield 4 W 8-1
Waverley Southern United U12 Mixed Pennant 4 W 0-4
Bayside Cougars Green Southern United Black U12 Mixed South Black 4 W 1-3
Greater Dandenong Warriors Southern United Red U12 Mixed South Red 4 W 0-2
Box Hill Whitehorse Inc Southern United U14 Girls Pennant 4 W 3-1
Gippsland Bulls Southern United U14 Girls Shield 4 L 2-0
Camberwell Southern United U14 Mixed ‘A’ Shield 4 L 7-0
Frankston Southern United U14 Mixed PSE 4 L 4-1
Frankston Blue Southern United Black U14 Mixed South Black 4 W 2-3
Mentone Southern United Red U14 Mixed South Red 4 L 0-7
Mornington Peninsula – Blue Southern United U16 Girls Pennant 4 L 0-3
TEM (Toorak East Malvern) Southern United U16 Girls Shield 4 L 5-2
Essendon Southern United U16 Mixed ‘A’ Shield 4 W 0-2
Southern United Camberwell U16 Mixed PSE 4 L 2-1
Southern United Frankston U16 Mixed South 4 W 11-0
MHSOB Southern United U18 Mixed South East 4 D 2-2
Knox Southern United U10 Girls South 3 W 3-9
Bayside Cougars Southern United Black U10 Mixed South Black 3 W 1-4
Mornington Peninsula Green Southern United Red U10 Mixed South Red 3 W 1-3
Mentone Yellow Southern United Silver U10 Mixed South Silver 3 L 1-2
Camberwell Southern United U12 Girls Pennant 3 W 2-3
Waverley Southern United U12 Girls Shield 3 W 1-7
Yarra Valley Southern United U12 Mixed ‘A’ Shield 3 W 0-5
U12 Mixed Pennant 3 Bye
Southern United Black Bayside Cougars Blue U12 Mixed South Black 3 L 4-0
Southern United Red Bayside Cougars Green U12 Mixed South Red 3 W 3-1
Southern United Hockey Geelong (HV Comp) U14 Girls Pennant 3 L 0-3
Southern United Camberwell U14 Girls Shield 3 L 1-2
Southern United Waverley U14 Mixed ‘A’ Shield 3 W 4-2
Southern United Doncaster Inc U14 Mixed PSE 3 L 2-5
Southern United Black Frankston Gold U14 Mixed South Black 3 L 2-9
Southern United Red Frankston Blue U14 Mixed South Red 3 W 4-1
Southern United Box Hill Whitehorse Inc U16 Girls Pennant 3 L 1-3
Waverley Southern United U16 Girls Shield 3 D 3-3
Southern United Camberwell U16 Mixed ‘A’ Shield 3 L 3-1
Waverley Southern United U16 Mixed PSE 3 W 0-3
Mentone Southern United U16 Mixed South 3 L 0-4
Elgar Park All Stars Blue Southern United U18 Mixed South East 3 W 1-2
Southern United Mentone U10 Girls South 2 L 0-13
Southern United Black GDW Blue U10 Mixed South Black 2 W 11-0
Southern United Red Mornington Peninsula Blue U10 Mixed South Red 2 L 1-5
Southern United Silver Mentone Blue U10 Mixed South Silver 2 L 1-2
Southern United Kew U12 Girls Pennant 2 L 0-4
U12 Girls Shield 2 Bye
Southern United Kew U12 Mixed ‘A’ Shield 2 W 3-0
Knox Southern United U12 Mixed Pennant (old) 2 W 1-7
Mornington Peninsula Southern United Black U12 Mixed South Black 2 D 0-0
Bayside Cougars Blue Southern United Red U12 Mixed South Red 2 W 1-3
Casey Southern United U14 Girls Pennant 2 L 5-0 (F)
Yarra Valley Southern United U14 Girls Shield 2 L 0-3
Yarra Valley Southern United U14 Mixed ‘A’ Shield 2 W 0-1
Casey Southern United U14 Mixed PSE 2 L 0-3
Bayside Cougars Southern United Black U14 Mixed South Black 2 W 1-3
Frankston Gold Southern United Red U14 Mixed South Red 2 L 2-0
Greensborough Southern United U16 Girls Pennant 2 D 3-3
Southern United Kew U16 Girls Shield 2 L 0-2
Waverley Southern United U16 Mixed ‘A’ Shield 2 W 0-4
Southern United Doncaster Inc U16 Mixed PSE 2 W 5-0
U16 Mixed South 2 Bye
Southern United Knox U18 Mixed South East 2 W 10-1
U10 Girls South 1 Bye
Mentone Yellow Southern United Black U10 Mixed South Black 1 W 0-2
GDW Yellow Southern United Red U10 Mixed South Red 1 L 2-5
Mornington Peninsula Falcons Southern United Silver U10 Mixed South Silver 1 W 0-2
Southern United Footscray U12 Girls Pennant 1 D 2-2
Yarra Valley Southern United U12 Girls Shield 1 W 0-2
Doncaster Inc Southern United U12 Mixed ‘A’ Shield 1 L 1-3
Greater Dandenong Southern United U12 Mixed Pennant (old) 1 W 0-4
Southern United Black Greater Dandenong U12 Mixed South Black 1 W 5-2
Southern United Red Mentone U12 Mixed South Red 1 L 0-2
Southern United Greensborough U14 Girls Pennant 1 L 0-2
Southern United Doncaster Inc U14 Girls Shield 1 L 0-2
Southern United Altona U14 Mixed ‘A’ Shield 1 W 8-3
Southern United Gippsland Bulls U14 Mixed PSE 1 D 1-1
Southern United Black Mornington Peninsula U14 Mixed South Black 1 L 0-2
Southern United Red Bayside Cougars U14 Mixed South Red 1 D 0-0
Southern United Essendon Ladies Black U16 Girls Pennant 1 W 2-0
Gippsland Bulls Southern United U16 Girls Shield 1 W 3-4
Southern United Doncaster Inc U16 Mixed ‘A’ Shield 1 W 3-1
Greensborough Southern United U16 Mixed PSE 1 L 5-0
Greater Dandenong Southern United U16 Mixed South 1 L 2-3
Gippsland Bulls Southern United U18 Mixed South East 1 L 1-4