Moorabbin Junior Awards 2000

Junior Section Trophy Winners for 2000.

  1. BEST TEAM MEMBER AWARDS:- 2. COACH’S AWARDS:-
UNDER 11 A RYAN CIRIELLO PETER HARVEY
UNDER 13 A STEVEN DEMPSTER DANIEL GRIBBIN
UNDER 13 SOUTH RYAN WITHERS,
SHANE CAMPBELL
MATTHEW FITZGIBBON
UNDER 13 A GIRLS JESSIE MORPHET KIMBERLEY ONG
UNDER 15 A BRETT DEMPSTER MATTHEW HARVEY
UNDER 15 SOUTH  TIM DALE LUKE OSBORNE
UNDER 15 A GIRLS SARAH LAWRENCE LAURA ANDREWS
UNDER 17 A WARWICK BAKER SHAWN DAVIES
UNDER 17 A GIRLS  SARAH ASHWORTH KATHERINE REDMOND
UNDER 17 South GIRLS NICOLA KAUMEYER JOANNE MARASHLI

             

3. BEST and FAIREST JUNIOR AWARD:- LAUREN STEVENSON
CRAIG HARDHAM

 

4. STATE REPRESENTATIVES:-
VWHA  Under 18 Womens: Lauren Stevenson (Goalie)
VSSSA Under 16 Girls: Alisia Simmons
VSSSA Under 16 Girls: Sarah Ashworth
VJHA Under 16 Girls: Traleen Neil
VJHA Under 15 Boys: Ian Smyth 
VJHA Under 15 Boys: Brent Scales
VJHA Under 15 Boys: Stephen Stuart
VJHA Under 15 Boys: Brett Dempster
VJHA Under 14 Girls: Jessie Morphet
VPSSA Under 12 Schoolboys: Liam Bence
VPSSA Under 12 Schoolboys: Robert Ziebell
5. JUNIOR MOTHER’S TROPHY:- SUE MCIVOR
6. SERVICES TO JUNIOR SECTION:- MICK DUFFIELD
7. JUST HOCKEY SPORTSMANSHIP AWARD:- AMY MCKAY

 

8. PREMIERSHIP MEDALS:-
UNDER 15 A Boys:  
Jim Galanos – Coach Rob Graham – Assistant Coach
Lisa Dempster – Team Manager  
Brent Scales – Captain Ian Smyth – Captain
Stephen Stuart – Vice Capt. Chris Ciriello
Greg Beckmann Brett Dempster
Steven Hopkins Matthew Harvey
Alisia Simmons Dwight Hulme
Traleen Neil Brett Ziebell
Chris Griffiths  
UNDER 15 South Boys:  
Tim McMahon – Coach Travis Murray – Assistant Coach
Maria Bywater – Team Manager  
Tim Dale – Captain Andrew Johnson
Simon Liversidge Piet Bywater
Robert Menzies Simon McGuinness
Luke Osborne Owen Parry
Brendan Westhorpe Karl Muller
Andrew Younger Ian Brady
Justin D’Offay Leigh Elliott

                                                                

9. UNDER 17 GAME MEDALS:-
Name Years Games
WARWICK BAKER 1993 – 2000 105
CRAIG HARDHAM 1992 – 2000 163
ALASTAIR McKENNA 1996 – 2000 64
SIMON MOODY 1999 – 2000 31
MICHAEL O’BRIEN 1992 – 2000 111
CATHERINE CHEONG 1993 – 2000 130
AMY McKAY 1991 – 2000 174
ELIZABETH NELMS 2000 13
EMMA PHILLIPS 1995 – 2000 89
JENNY SMITH 1992 – 2000 157
LAUREN STEVENSON 1996 – 2000 91

   

10. MANAGERS AWARDS:.
U11A – C. Harvey U13A – C. Harvey U13S – M. Andrews
U13AG – H. Morphet U15A – L. Dempster U15S – M. Bywater
U15AG – N. Jeanes U17A – J. Baker U17AG – G. Stevenson
U17 SG – A. Kenny